Drop Down Menu

STENG CUP 2010 - 21-22. 8. 2010

O víkendu 21.-22.srpna uspořádalo Amatérské tenisové sdružení Podluží o.s. na dvorcích STK Břeclav STENG CUP 2010, 32.ročník turnaje neregistrovaných hráčů ve dvouhrách. Tradiční vrchol tenisové sezóny se vydařil i letos. Prezentovalo se 59 hráčů. Startující byli rozděleni do pěti kategorií (muži OPEN, 40+, 50+, 60+ a ženy). Po oba dva dny poté probíhaly zajímavé, pohledné a velmi dramatické boje, ve kterých se prokazovalo nejen tenisové mistrovství, ale zejména bojovnost a vůle po vítězství.

Řada favoritů byla tentokrát zklamána, ale ti nejlepší se nakonec prosadili. Sportovní úroveň byla podle mínění hráčů, organizátorů i řady diváků nejvyšší za posledních deset ročníků, zejména v kategorii OPEN (té se zúčastnila velmi silná skupina přátel z okruhu ATA ze západního Slovenska).

V jedné kategorii se povedlo loňskému premiantovi prvenství obhájit, ve čtyřech ostatních se na vrchol dostal nový hráč či hráčka. V hlavní kategorii - muži OPEN – již po třetí za sebou zvítězil Dušan Riška, který ve finále zdolal výborného Ottu Malčice.
 V kategorii 40+ zopakoval vítězství z roku 2008 Luděk Vičar, který v rozhodujícím utkání přehrál Pavla Mrkvicu.
 Kategorii 50+ ovládl Petr Malinkovič porážkou  obhájce Františka Čermáka a v nejstarší kategorii 60+ porazil Zdeněk Průša vítěze roku 2009 Pavla Dominika.
 V ženách se tentokrát střetly o titul zcela nové hráčky a po dlouhém a pěkném boji vystoupila na nejvyšší stupínek Jitka Zháňalová po vítězství nad Lenkou Skoupilovou.
 V soutěžích útěchy se nejlépe umístili Róbert Kodaj (muži do 50 let), Jaroslav Pašiak (muži 50+) a Helena Veselá.

Celý turnaj proběhl ve výborné atmosféře, počasí přálo, doprovodný program zaujal i pobavil a organizace byla jako již tradičně bez kazu. Poděkování patří všem dárcům a partnerům ATS Podluží, kteří se o zdárný průběh zasloužili svou přízní sportu a tenisu zvlášť. Rovněž vřelé díky patří spřátelenému sdružení ATA a zejména jejímu manažerovi Michalu Liptákovi.