Drop Down Menu

VÝSLEDKY STENG CUP 2008 - 16.8. - 17.8.2008

O víkendu 16.-17.srpna uspořádalo Amatérské tenisové sdružení Podluží o.s. na dvorcích STK Břeclav STENG CUP 2008, jubilejní 30.ročník turnaje neregistrovaných hráčů ve dvouhrách. Tradiční vrchol tenisové sezóny se vydařil i letos. Prezentoval se 61 hráč.

Startující byli rozděleni do pěti kategorií (muži OPEN, 40+, 50+, 60+ a ženy). Po oba dva dny poté probíhaly zajímavé, pohledné a velmi dramatické boje, ve kterých se prokazovalo nejen tenisové mistrovství, ale zejména bojovnost a vůle po vítězství. Řada favoritů byla tentokrát zklamána, ale ti nejlepší se nakonec prosadili. Sportovní úroveň byla podle mínění hráčů i organizátorů nejvyšší v celé historii soutěže.

V hlavní kategorii - muži OPEN – zvítězil poprvé Dušan Riška, když za stavu 6:7, 3:2 skrečoval jeho soupeř David Karlín utkání pro křeče. Mužům 40+ kraloval Luděk Vičar, který ve velmi dramatickém a pohledném boji zdolal Pavla Mrkvicu. V kategorii muži 50+ se ve finále opakovalo obsazení několika posledních let, ale vítěz se oproti minulému ročníku změnil – tentokrát dosáhl na prvenství František Čermák, který porazil Zdeňka Průšu. Soutěži mužů 60+ opět po dvou letech (loni se nehrála) kraloval Jaroslav Vysloužil, který ve finálovém boji udolal po dvou hodinách Pavla Dominika. Překvapení se odehrálo především v turnaji žen, kdy se nejdříve v osudí při losování objevilo celkem 15 hráček (nejvíce v historii turnaje) a poté, když nasazená jednička Šárka Dobiášová nestačila již ve druhém kole na Renatu Struškovou. Ta prošla po této výhře zbytkem soutěže jako „nůž máslem“  a zcela po zásluze se stala šampiónkou jubilejního ročníku turnaje. V soutěžích útěchy se nejlépe umístili Petr Malinkovič (muži do 50 let), Stanislav Rašovský (muži 50+) a Hana Dědová.

Celý turnaj proběhl ve výborné atmosféře, i když počasí v sobotu nepřálo (déšť, zima a vítr), doprovodný program zaujal i pobavil nejen samotné hráče, ale i řadu diváků a organizace byla jako již tradičně bez kazu. Poděkování patří všem dárcům i partnerům ATS Podluží, kteří se o zdárný průběh zasloužili svou přízní sportu a tenisu zvlášť.